Tvrdý boj proti rakovině. Protony nejsou všechno!

Věda

Léčba rakoviny je namáhavý a zdlouhavý proces. V České Republice onemocní touto krutou nemocní asi devadesát tisíc lidí za rok. Tito lidé touží po universálním zázračném léku se stoprocentní účinností, který je dosud někde ve hvězdách. I přesto jde medicína prudce kupředu. Ještě nedávno jsme si nemohli vybrat z jiného radiologického postupu než je fotonová léčba. Toto ozařování funguje jako jakási svítilna či lampička, která na Vás svítí. Jelikož světlo se rozprostírá do prostoru, tak kromě postiženého místa toto „světlo“ zasahuje i do okolních tkání. Dnes vzešel v platnost nový způsob léčby, který ohromil celou společnost.  Jedná se o protonovou léčbu.
atomový symbol
Markantní rozdíl je v bodovém nasvícení postižené lokace. Představte si něco jako laser, který namíříte na požadované místo a to s milimetrovou přesností. Ačkoliv tento druh medikace se zdá úžasným, také má své nevýhody a nežádoucí účinky. V těle může vznikat sekundární záření neutronů. Však prioritou je vyhraný boj proti zákeřné nemoci a až pak vyřešení problémů souvisejících s průběhem léčby. Druhý aspekt je ten, že protony nejsou pro každého. Léčba rakoviny má zpravidla tři kroky. Prvním je operace, dále již zmíněné ozařování neboli radioterapie a poslední krok je léčba za pomocí léku a tedy chemoterapie. O postupu a jeho doporučeních byste se měli obrátit na onkologa. On jediný ví, co je pro Vás dobré.
kamínky s růžovou stuhou
Často se lidé nacházejí ve velmi zoufalých situacích, obzvláště když se objeví na internetu či v novinách jedno velké „bum“. Učebnicovým příkladem je právě toto téma. Zásadní chybou je lidská nevědomost. Je to asi jako „Jedna paní povídala, že….“
 Jestli Vás nějaké téma zaujme obzvlášť to odborné, tak si zkuste informace něčím věruhodným podložit. Nemusí se jednat o odbornou literaturu, která pro Vás bude jako španělská vesnice. Hledejte na více serverech či se pobavte s osobou, která je tím políbená a pak čiňte závěry. Tímto narážím na Vaši vlastnoručně předepsanou medikaci, které byste se měli vyvarovat.
zdravotní péče
Protonová léčba doopravdy není pro každého. Pokud Vám ji nedoporučí lékaři, tak do ní nechoďte. Za normálních podmínek ji hradí pojišťovna, pokud však dojde k zamítnutí, tak celá suma připadne Vám. Nejčastější případy zatrhnutí jsou pro vlastní realizaci tohoto učinění.
V případě Vašeho zájmu se obraťte na proton therapy center anebo na komplexní onkologické centrum.