Chcete vědět, kde se nachází vaše děti? Aplikace Best Friend Only vám napoví.

Chytré telefony jsou víceúčelovými přístroji a ne náhodou se jim přezdívá „chytré“. Můžete je také použít kupříkladu jako lokalizátor polohy. Najít telefon s přesností na několik desítek metrů je dnes velice snadné díky GPS lokátoru, to není až tak neznámý pojem a pro většinu lidí to také neznamená žádnou novou informaci, ale existují také speciální programy, které kromě samotné lokalizace dokážou i jiná kouzla.
mapa a lupa
Jedním ze zajímavých řešení je například aplikace Best Friends Only od vývojáře jménem Zenly. Je k dispozici ke stažení na Google Play zdarma a můžete si ji vyzkoušet třeba jen ze zvědavosti.

Software by neměl být šmírovacím nástrojem, ale pomocníkem

Prvořadou funkcí programu je lokalizace telefonu. To se může hodit třeba rodičům, kteří by chtěli mít přehled o tom, kde se nachází jejich děti. Polohu telefonu můžete aktivovat také mezi přáteli, když se například chcete někde sejít a rádi byste věděli, kde se všichni nachází. Nemusí to být nutně šmírovací nástroj, sloužit by měl především pro pomoc a pro zábavu.
gps navigátor
Kromě určení přesné polohy program monitoruje i stav baterie. Program umožňuje posílat i krátké textové zprávy nebo emotikony, ty se však zobrazí jen na několik vteřin a pak zmizí a nikde se neukládají. Z aplikačního rozhraní lze také vybraným lidem telefonovat anebo zadat polohu setkání a dotyčnou osobu lze takto pomocí navigace pak na místo určení směrovat.
body na mapě
Program by měli používat zejména lidé, kteří si vzájemně důvěřují. Pokud jsou mezi dětmi a rodiči dobré vztahy, lze ji využít právě tam, anebo třeba mezi kamarády, kteří se vzájemně nešmírují, ale využívají aplikaci z praktických důvodů. Jedním z příkladů může být situace, kdy se snažíte kamaráda dovolat, ale ten nezvedá delší dobu telefon. Pokoušíte se hovor uskutečnit za chvíli znovu, ale stále nic. Když použijete program Zenly, ten záhy zjistí, že se dotyčný nachází např. na dálnici z Prahy do Brna, a že se pohybuje zhruba stejnou rychlostí stále po silnici, tak je tedy zřejmé, že právě sedí za volantem, a pokud nemá ve voze handsfree, tak telefon zkrátka nezvedá. Nebo jiný příklad – vyrazíte na houby do lesa a jeden z party se ztratí. Nemůže najít cestu zpět a vy ho tak snadno můžete nasměrovat k nejbližší silnici, odkud jej vzápětí autem vyzvednete.