Podle pachové stopy rozpoznáte, zda je pro vás partnerka vhodná

V ordinacích psychologů a sexuologů se velmi často objevují pacienti, kteří řeší problematické rozchody z neznámých důvodů. Přihodila se jim všem situace velmi podobná, jako by snad byla sehrána podle shodného scénáře. A vznikla docela nenápadně v okamžiku, kdy muže partnerka opustila krátce po vysazení hormonální antikoncepce, kterou již užívala pravidelně a již v době, kdy se oba partneři vůbec neznali.
zamilovaní u rybníčka
Tyto antikoncepční pilulky provádí v těle značné změny a to se projeví zároveň i na rozdílném vnímání pachových vjemů. Souvisí to právě s tím, že si svůj protějšek vybíráme nejen podle vzhledu a chování, ale měřítkem je také pachová stopa. A to je kamenem úrazu v mnoha vztazích, kde ženy tyto tablety užívají řadu let. Kdyby tomu tak nebylo, pravděpodobně by je oslovil úplně někdo jiný a jestliže dojde k vysazení přípravku, vztah může přerůst až k odcizení a rozchodu.
Příroda se zkrátka nedá oklamat. Zvláště ženský čich je nesmírně citlivý a reaguje na sebemenší podněty. Nepříjemný zápach také vylučují lidé s chronickým či akutním onemocněním, zvláště zánětlivým, alkoholici, kuřáci a pochopitelně i lidé s absencí základních hygienických návyků. Naopak jemnější a příjemnější vůně lze zaznamenat u vegetariánů a veganů.
láska z kostek

Důvěřujte intuici a nevěřte parfémům

Někteří odborníci radí přiklánět se ke své vlastní intuici a „šestému smyslu“, tvrdí, že stačí jen tři vteřiny k tomu, abychom zjistili, zda je pro nás partner zajímavý, či nikoli. Matoucí ovšem bývají parfémy. Jakákoli cizorodá vůně totiž narušuje přirozené vnímání a může důkladně překrývat skutečnost, která má zásadní vliv na správnou volbu partnera pro trvalý vztah.
Lidé, kteří se zabývají ezoterikou a přirozeným lidským projevem radí vzdát se syntetických parfémů a přejít na přírodní zdroje. Spolu s nimi lépe fungují i přírodní afrodiziaka, která tělesný pach podtrhnou a pomohou se lépe v tomto směru orientovat. Vyzkoušejte např. vanilku, skořici, zázvor, anýz, jinan dvoulaločný, šalvěj, oregano, ženšen, ořechy, nebo rozmarýn.