Víte přesně, jaký chcete počítač?

IT

Počítače jsou dnes nedílnou součástí nejen rozličných provozoven a kanceláří, ale jsou už standardem i ve většině českých domácnostech.
Práce se základní deskou
Pokud si chcete koupit nový stroj, připravte se na to, že vás to bude nějaké ty finance stát. Kolik přesně to bude, to záleží na tom, co si od svého počítače slibujete. Není totiž PC jako PC. Některá jsou určena výhradně pro kancelářskou práci, jiná se mohou pasovat jako herní mašiny, na kterých rozjedete veškeré hry, na které si vzpomenete, a to i nejnovější pecky.

Základní deska

1.      Kancelářské PC – v případě, že si chcete koupit výhradně pracovní nástroj, nemusíte se bát příliš vysokých nákladů. K tomu, abyste mohli brouzdat po internetu, občas vyplnit nějaký ten formulář, případně pracovat v tabulkovém editoru, nebudete potřebovat žádné extra super silné železo. Když budete hodně šetřit, můžete se vlézt i do deseti tisíc za nový počítač, samozřejmě bez monitoru a dalšího příslušenství typu scanner nebo tiskárna. Nesnažte se ale koupit úplně nejlevnější sestavu, přeci jen, z dlouhodobého hlediska pravděpodobně nějaký ten výkon budete potřebovat, i když třeba jen na ten internet.

2.      Středně dobré PC – v případě, že si chcete počítač pořídit nejen k práci a internetu, ale rádi byste si na něm i něco novějšího zahráli, počítejte s tím, že pod dvacet tisíc bez monitoru a periférií se nedostanete. Budete potřebovat kvalitní procesor, který stojí minimálně pět tisíc a k tomu hlavně slušnou grafickou kartu, kterou pod osm sedm tisíc asi neseženete. A to jsou pouze dva komponenty.

3.      Herní PC – zahrát cokoliv váš zamane můžete na stroji, za který dáte více než třicet tisíc. Zdá se to jako velká částka, ale cena vyšší střední třídy grafik se pohybuje okolo jedenácti dvanácti tisíc. Ty nejlepší grafické karty mohou stát i více než dvacet tisíc. A grafika je základ každého herního počítače.