3D CAD programy

IT

Užitečný software

Ve strojírenství dnešní doby mají velké slovo počítače, protože ty opravdu pomáhají při řadě procesech. My se podíváme na CAD programy. S nimi můžeme vytvářet i velmi tvarově složité součástky. Ještě k tomu mají mnoho chytrých funkcí. Třeba taková skořepina nechá tělesu jen určitou tloušťku stěn, což je mnohem rychlejší než střed postupně odebírat, a to zejména u složitých součástek.

model auta

Následně můžeme jednotlivé součástky dát do sestavy, kde nastavíme správně vazby a vše bude fungovat jako v realitě. Tedy za předpokladu, že je vše správně. Takto můžeme najít chybu, než se vše dostane do výroby. Také můžeme využít pevnostní analýzy, kde nastavíme materiály, zatížení a upevnění, přičemž podle toho nám program ukáže, kde je jaké zatížení. Jakmile máme vše zkontrolováno, tak můžeme začít tvořit výkresy. Můžeme si s nimi vyhrát až k naší spokojenosti a následně si jich vytisknout kolik budeme chtít.

harley motocykl

3D tisk

Mnoho lidí tato technologie zaujme, takže si domů zakoupí 3D tiskárnu, přičemž do začátku stačí v nižší cenové kategorii. Abychom vůbec mohli začít tisknout, tak potřebujeme mít model dané součástky. Mnoho se jich dá zakoupit či stáhnout z internetu zdarma, ovšem jistě budete chtít tisknout i něco vlastního. K tomu je zapotřebí vybrat vhodný program, kterým nám umožní třeba i zobrazení podpěr, protože materiál nemůžeme tisknout do vzduchu. Následně je potřeba tisk správně nastavit, protože každý typ plastového materiálu potřebuje jinou teplotu trysky a případně i podložky, aby výsledkem bylo pevné a soudržné těleso. Následně se třeba přes flash disk přehrají data do samotné tiskárny a ta podle toho začne se samotným tiskem. Ten nějakou tu dobu probíhá, takže musíme vyčkat, ovšem když se vše povede, tak se můžete těšit na vydařený výsledek. Takto si můžeme vytisknout všemožná tělesa.