Umíte připojit myš k zařízení iPad?

IT

Pokud jste vlastníkem iPadu a nepoužíváte ho pouze k surfování po internetu, ale občas nebo dokonce pravidelně i k práci, jistě jste už zkusili ke svému Apple zařízení někdy připojit myš. A možná Vás trochu překvapilo, že to nejde. Nebo alespoň donedávna to množné nebylo. Apple zkrátka na mobilních zařízeních tuto funkci nepodporoval. Ať už byly důvody jakékoliv, zřejmě už pominuly. Vývojáři vyslyšeli častá volání uživatelů a od aktualizace na nový iPadOS 13 si můžete myš přes Bluetooth nebo USB připojit i Vy. Nejde to ovšem úplně automaticky, takže to od Vás bude vyžadovat pár následujících kroků.
Detail na iPad s klávesnicí
 
Jak na to?
·         Pokud ještě nemáte, aktualizujte svůj iOS na iPadOS 13
·         Na zařízení iPad otevřete Nastavení
·         V Nastavení najděte položku Zpřístupnění a otevřete
·         Z široké nabídky zvolte položku Dotyk a klepněte
·         Vyberte AssistiveTouch a vyberte polohovací zařízení
·         V nabídce by se Vám měla zobrazit Vaše myš
 
Pokud se Vám myš stále nezobrazuje, zkontrolujte, že je řádně zapnutá, funkční a má nabité baterie nebo akumulátor. Nezapomeňte také zapnout Bluetooth na svém zařízení iPad.
 
Až budete mít myš spárovanou a funkční, můžete si také upravit funkce jednotlivých tlačítek. Stačí když v Nastavení vedle názvu Vaší myši kliknete na zakroužkované i a vyberete funkce pro jednotlivá tlačítka. Myš můžete potom používat stejně jako u Vašeho laptopu a klikat s ní na ikony a odkazy místo používání prstu. Zároveň můžete toto ovládací zařízení použít k ovládání nabídky AssistiveTouch. Kurzorem v tomhle případě nebude klasická šipka, ale kulatý šedý ukazatel. Na obrazovce se Vám zároveň bude ukazovat šedobílý puntík právě s nabídkou AssistiveTouch.
 Tablet s myší na stole
Možnost připojit myš nebo trackpad je nejspíš součástí většího projektu, v rámci kterého se Apple snaží přesvědčit uživatele svých zařízení, že iPadem je možné kompletně nahradit zejména domácí počítače. Pro pracovní použití je potom iPad plánovaný jako externí monitor pro Mac, a právě k tomuto účelu je zapojení myši více než žádoucí.