Měla jsem štěstí

Internet

Spousta lidí u nás dostala v posledních měsících přinejmenším jeden vyděračský e-mail. Zprávu, která nemohla nikoho neobeznámeného se stavem věcí nechat v klidu. A není žádný div.
Jak tu vyděrač sděloval a občas pořád ještě sděluje majiteli e-mailu, naboural se mu do počítače, přistihl ho při sledování nějaké té pornografické stránky a při tom, co při tom muži velice často provozují, a nejen že to nenechal být, ale ještě si to prý díky ovládnutí webové kamery oběti natočil. A má tak k dispozici kompromitující fotografie a video, které je připraven rozeslat na všechny kontakty, jež měl přistižený člověk na počítači, sociální sítě nevyjímaje. Proti čemuž už je pozdě cokoliv podnikat, protože jsou ty nahrávky už dávno uložené na vzdáleném serveru, kde je nemůže oběť smazat.
občerstvení u laptopu
Ale něco se prý pořád ještě dělat dá. Když dotyčný nemrava zašle do dvaasedmdesáti hodin příslušnou částku v bitcoinech na určený účet, budou uvedené soubory odstraněny a nikdo se nic nedozví. A dokonce je onen údajný hacker ochoten pomoci s platbou, odkazuje na návod, jak takovou platbu provést, protože je mu zřejmě jasné, že s tímto dosud většina lidí nemá zkušenosti.
Dotyčný prý dokonce sleduje i můj e-mail a zjistí, kdy ho otevřu. Stejně jako zjistí, zda mnou byla provedena platba v pořádku. A pokud ne, jednoduše mě těmi nahrávkami znemožní před všemi známými, spolupracovníky, ba i rodinou. Stejně jako tak učiní, pokud se ho pokusím nalézt. A ani policie mi nepomůže, vzhledem k tomu, že dotyčný údajně žije v zahraničí.
černá káva u notebooku
A jaká je cena za to, že vše zůstane utajeno? Padesát tisíc korun v bitcoinech. Za tyto peníze se nikdo nedozví nic o mé zvrhlosti. A pokud je snad nemohu tak rychle sehnat, může mi dotyčný hacker při určitém typu zkontaktování dát dva dny navrch. Pak už budu mít smůlu.
Ovšem nedostal ani korunu, ani bitcoin. Protože mi tento e-mail přišel v době, kdy už se vědělo, že jde o podvod. A navíc mě těžko mohl natočit webovou kamerou, kterou nemám. Měla jsem prostě štěstí. Na rozdíl od těch, kteří možná naletěli. A kterým stálo těch obětovaných padesát tisíc za to.