Trpíte bolestmi zubů?

Internet

Je zarážející, kolik lidí podceňuje péči o svoje zuby. Výsledkem jsou spousty lidí, kteří mají zkažené zuby, ale nemají zubaře. Několik let se Česká Republika potýká s nedostatkem zubařů. Je to informace kterou probírají sdělovací prostředky celkem pravidelně, mluví o tom lidé na sociálních sítích, a přesto mnoha lidem nedojde, že tím spíš je potřeba dbát na prevenci, aby toho zubaře nepotřebovali. Mnoho lidí musí za zubařem dojíždět i desítky kilometrů, a mohou být rádi, že vůbec nějakého sehnali.

zubař nástroje

Prevence je velmi jednoduchá. Je potřeba si důkladně a správně čistit zuby. Že na tom nic není? Pokud by to tak bylo, nemělo by tolik lidí problém s kazy. Ty se tvoří ze zubního plaku, který se nejsnáze usazuje mezi zuby. Proto je potřeba používat nejen klasický kartáček, ale také mezizubní, případně zubní nit. Jen tak se plaku zbavíte a snížíte riziko vzniku kazu na úplné minimum. Lidé se špatnými zuby potom viní lékaře z toho, že je ošetření bolí. Jenže často už zub nejde zachránit a tak je třeba jej vytrhnout. Pokud prevenci nepodceníte, budete se muset zubaře bát.

Ani ten nejlepší zubař v Praze clinicplus.cz vám zub zcela zasažený kazem nezachrání. Kaz dokáže zub zlikvidovat během pár měsíců a zpočátku nebolí. A pokud nechodíte na preventivní prohlídky, nebudete vědět že nějaký máte. Kazy jsou vidět až na rentgenu, který se provádí při preventivních prohlídkách. Proto je potřeba na ně chodit. Včasně odhalený kaz může být odstraněn vrtáním, ale opravdu hluboké kazy už mohou zub zničit.

zubní ošetření

A co děti?
U dětí je velmi důležité, abyste je vedli k čištění zubů. Pakliže nebudete dbát na čištění i u mléčných zubů, i na nich se objeví kazy. Ty mohou být predispozicí pro vznik kazů v dospělosti. Věnujte čištění zubů u dětí zvláštní péči, protože co se naučí už v dětství, bude pro ně plus do dalších let.