Láska má mnoho podob

Láska

1.       Partnerská láska mezi mužem a ženou
Klasická podoba lásky, nejobyčejnější a nejklasičtější podoba. Muž a žena se potkají, seznámí, zamilují se a shodnou se na tom, že spolu chtějí strávit život, sestěhují se, sesdají se a snad jim to vydrží co nejdéle.
2.       Partnerská láska mezi ženou a ženou/mužem a mužem
Tato forma lásky je stále ještě ta méně obvyklá, nebo méně zažitá i přes to, že je v dnešní době stále častější. Lidé, kteří preferují tuto formu lásky před láskou projevovanou opačnému pohlaví byli dlouhou dobu utlačováni a neměli možnost se projevovat na veřejnosti. Tohle je ale naštěstí už minulost, a proto je to dnes již běžná forma lásky.
dítě s otcem
3.       Láska mezi rodičem a dítětem
Láska, která je mezi dospělým člověkem a jeho čerstvě narozeným dítětem je většinou ta nejsilnější a nejčistší forma lásky. Někdy trvá opravdu celý život, někdy o ni bohužel příjdeme. Tato podoba se dá těžko popsat, ale rozhodně stojí za to ji zažít, i když nám může do života vnést jisté těžkosti a komplikace.
4.       Láska mezi sourozenci
Tato láska může být někdy komplikovaná a z výše zmíněných asi nejméně osobní. Každý, komu se poštěstilo mít sourozence, to zná. Je to láska často nevyřčená, ale je tam. Někdo má se sourozenci vyjíměčně dobrý vztah, někdo má vztah trochu chladnější, někdo může mít v sourozencích velkou oporu, někdo zase ne, ale určitý vztah tam vždycky jistě bude.
držící se pár
5.       Láska mezi člověkem a zvířetem
Tato podoba může být až nečekaně silná a inzenzivní. Láska k domácímu mazlíčku je něco vyjímečného, často nám k životu může úplně stačit. Můžeme v ní najít podporu, porozumění, vyplnění volných chvil, zábavu, kterou bychom sami nezažili. Navíc má něco naprosto jedinečného-nikdy vás nezklame.
Láska má opravdu mnoho podob a měli bychom si je uvědomit, měli bychom si ji chránit, bez ní se nám bude žít jen velmi obtížně. Ať je člověk extrovert nebo introvert, lásku bude v životě potřebovat.