Kouzlo první lásky

Láska

Říká se, že první láska je jako los, který nevyhrává, avšak jeho číslo si zapamatujeme na celý život. Možná byste řekli, že vztahy, které jste zažili později, byly silnější a intenzivnější, avšak ten první pocit, je prostě nezapomenutelný. Někdo se poprvé zamiluje na základní škole, jiný pak na střední, jsou však i ti, kterým to trvá déle. Ve většině případů to nevydrží na celý život, ačkoliv i tyto výjimky se najdou. 

korálky v květině

První láska neopětovaná

Ačkoliv ta první láska nemusí být nutně opětovaná, stejně se počítá. Chlapec se zamiluje do spolužačky s krásnými dlouhými vlasy, která o něj však nezavadí ani pohledem. Dívka se zamiluje do svého nejlepšího kamaráda, který už je však zadaný, a v ní vidí pouze kamarádku. To že láska není opětovaná, jí nijak neubírá na důležitosti, protože ten pocit cítíte právě vy. A pak, když onu osobu potkáte po letech, ačkoliv už dávno ztratila své kouzlo a krásu, jiskřička toho pocitu tam stále je.

děti v bublině

První láska opětovaná

První opětovaná láska pak bývá krásnou vzpomínkou, někdy však s nehezkým koncem. První zamilované pohledy, které jste si vysílali skrze celou místnost, první psaníčka, držení za ruce, letmý polibek, a možná i první sexuální zkušenost. Vše bylo jako zalité sluncem, když se láska objevila, a v tu chvíli pro vás byla středobodem vesmíru. Je to logické, jelikož láska je silný pocit, a ten, kdo ji ještě nezná, ji nemusí umět plně zvládnout. Někdy se pak vytratí stejně rychle, jako přišla, a vy zjistíte, že už vás nic nespojuje. Jindy ji jeden z páru přestane cítit, a ublíží tomu druhému. Mezi tragické konce první lásky pak patří třeba to, když se jeden z páru musí s rodiči odstěhovat, či dokonce jeden zemře. V těchto případech mohou mít lidé později pocit, že už nikdy nic podobného cítit nebudou, či nechtějí, jelikož jejich láska nestihla vychladnout, a byla uťata příliš brzy.