Jak si vybrat ten správný konferenční stolek do obývacího pokoje

Produkty

Chcete doladit vzhled svého obývacího pokoje a nevíte, co mu pořád chybí? Možná je to konferenční stolek, který v obývacím pokoji nesmí chybět.

Jak si vybrat ten správný konferenční stolek do obývacího pokoje

Obývací pokoj je místem odpočinku, obvykle se v něm schází rodina ke sledování televize a právě k odpočinku po náročném dni. V obývacím pokoji nesmí chybět samozřejmě prostorná sedací souprava, tu by měl ale doplňovat i vhodně vybraný konferenční stolek. Ten slouží především pro odkládání věcí, ale pozor, nejde o úložný prostor pro věci nepotřebné. Odkládat bychom na něj měli jen věci, které právě chceme mít po ruce. Jakmile z něj uděláme odkladiště, bude působit rušivě a nepěkně. Jak konferenční stolek vlastně vybrat, když je jich na trhu takové množství?

pexels-photo-1918291

Vzhled, barva i velikost

Dnes není problém najít mnoho krásných a i praktických konferenčních stolků, ne každý ale může být ten vhodný. Nejprve se zaměřte na vzhled, i stolek do obývacího pokoje by měl dokonale ladit se zbytkem nábytku a doplňků v bytě, pokud tak máte v oblibě starožitnosti, jen těžko se k takovému stylu bude hodit moderní stolek. Zvažte tedy dobře, z jakého materiálu by měl stolek být. Na výběr je toho skutečně hodně, přes dřevo, sklo až po moderní zpracování plastu.

Záleží i na barvě, tmavé konferenční stolky působí na první pohled hezky, ale příliš se nehodí do malých prostor, naopak světlé tóny dokážou pěkně prosvětlit celou místnost a působí vzdušně. Záleží také na velikosti, je potřeba přeměřit prostor, kolem stolku by se mělo dát dobře projít, neměl by určitě zavazet. Kromě toho vždy dbejte na to, aby konferenční stolek byl přesně ve výšce sedací soupravy.

pexels-photo-4857784

Pozor na drobné detaily

Rozhodují ale i detaily, pokud máte doma malé děti, určitě oceníte stolek se zaoblenými hranami, hodí se vybírat i stolky s pojízdnými kolečky pro snadnější manipulaci se stolkem například během úklidu. V neposlední řadě je dobré uvědomit si, že takový stolek opravdu neslouží pro odkládání všemožných věcí, které nepotřebujeme. Má být spíše jen pro odložení hrnečku, sklenky nebo talířku, popřípadě pro odložení ovladače na televizi nebo knihy. Konferenční stolek s úložným prostorem je ale řešením, do úložného prostoru naopak můžete dát, co se vám zlíbí. Samotná plocha stolu by ale měla být zachována čistá, aby se nekazil celkový dojem.

Konferenční stolek je možná drobností, ale důležitou drobností. Tento kousek nábytku by vám zkrátka doma neměl chybět.