Proč dát přednost laminátu před dýhovanou dřevotřískou u vestavěných skříní

Produkty

Je tvarově stabilní – dřevotříska potažená dýhou sice vypadá pěkně, ale časem se vlivem vlhkosti a změny teplot v bytě může začít kroutit. I když může jít řádově o milimetry, může to způsobit problémy se zavíráním dveří a bude to také nepochybně vidět. Laminátovým deskám vlhkost nevadí a jsou stabilní v širokém tepelném rozpětí.

Dýha se snáze poškodí – nepříjemnou vlastností dřevotřísky s dýhou je měkkost. Stává se, že zavadíte nohou o hranu desky a hranová dýha se odloupne a odlomí, nebo na ní bude znát vryp. To se u lamina nemůže stát.

ramínka ve skříni

Laminát poskytuje více vzhledových možností – již dlouhou dobu je známo, že laminát je možné zhotovit v širším rozpětí různých vzhledových řešení, než jaké nabízí dýhy. Toho můžete využít ve svůj prospěch, v současné době mají výrobci laminátových desek na výrobu posuvných dveří pro své klienty na výběr z několika stovek možností. Může se vám z tak široké škály zatočit hlava a výběr těch TOP 10 materiálů sten-skrine.cz, co se vám líbí, nemusí být zrovna snadný.

vestavěné skříně

Jak široké dveře si pořídit – zhotovení skříní na míru podmiňuje i vaše volba šíře dveří a tam byste měli zbystřit pozornost. Neměly by být užší, než půl metru, aby dobře držely tvar, ale také by neměly být příliš široké. Optimální šíře je mezi 70 až 100 cm, i když se samozřejmě musíte někdy přizpůsobit rozměrům místnosti. Nedoporučuje se překračovat šířku 160 cm, bude to vyžadovat větší nároky na nosnost konstrukce, čímž vzroste cena skříně, a zároveň může být obtížné takové dveře dopravit do vašeho bytu.

Prohlédněte si jej ve vzorkové prodejně – Až se budete rozhodovat, jakou skříň zvolit, prohlížejte si papírový či elektronický katalog výrobků pouze pro hrubou orientaci a abyste měli lepší představu, co vás čeká, prohlédněte si skříně na míru ve vzorkové prodejně. Totéž platí i o 3D software, který vám pouze nastíní vaše představy o koncepci nábytku, ale vidět jej naživo je něco jiného.