Jak prodloužit životnost kabelky

Produkty

Kabelky patří k nejoblíbenějším módním doplňkům žen. Kabelka plní nejen praktickou funkci, ale také dotváří celkový outfit. Kabelek je nespočet velikostí, barev a tvarů, takže každá žena si zajisté vybere tu pravou. Pravdou je, že málokterá žena vlastní pouze jednu kabelku. Většina žen má alespoň jednu větší kabelku a jednu menší. Velká kabelka slouží například pro přenášení věcí do práce nebo do školy, menší kabelky ženy rády nosí do města, kaváren nebo na párty. Velmi oblíbené jsou kožené kabelky crossbody, které se nosí křížem před rameno, takže je nemusíte nosit v ruce. Jsou tak praktické a vejdou se do nich veškeré osobní věci a možná i něco navíc.

kabelky

Pokud chceme, aby nám kabelka dlouho vydržela, je potřeba se o ni starat. V zásadě se každá kabelka čistí navlhčeným hadříkem s jemným čistícím prostředkem. Při velikém znečištění je při čištění lze použít i jemný kartáček. V případě kožených kabelek vsaďte na pravidelnou impregnaci a pravidelné balzamování nebo krémování kabelky speciálními přípravky na kůži. Všechny kabelky nemají rády vlhkost, proto se vyvarujte nosit kabelku při prudkém dešti. Voda totiž může způsobovat změny v tvaru a barvě kabelky. Pokud vám i přesto kabelka provlhne, rozhodně ji nesušte na přímém slunci nebo na topení.

crossbody kabelka

Pokud chcete, aby vám kabelka dlouho sloužila, nepřetěžujte ji. Noste v kabelce vždy to nejnutnější a na těžší věci si raději vezměte nákupní nebo cestovní tašku. Přetěžovaným kabelkám hrozí postupné vytrhávání uší z těla kabelky. V zásadě také dodržujte informace od výrobce kabelek. Vyvarovat byste se také měli případným nehodám, kdy se vám do kabelky vylije váš oblíbený parfém nebo jiná tekutá kosmetika. Chemie může kabelku nenávratně poškodit jak vzhledově, tak i mechanicky. V neposlední řadě kabelku skladujte na čistém místě s dostatkem prostoru, abyste zabránili nežádoucímu deformování kabelky.