Písková filtrace pro bazén

Produkty

Zelené organismy

Mít bazén je rozhodně příjemná záležitost, protože když je v létě horko, tak my se do něj pohodlně usadíme a můžeme si vychutnávat letní období. Ve vodě se příjemně osvěžíme, takže nás tolik nebudou trápit vysoké teploty. Zároveň si tu můžeme užívat zábavu se svými přáteli. Máme ho jenom pro sebe, takže na rozdíl od veřejného koupaliště je tu soukromí.

rozvířená voda

Voda je však jednou ze základních prvků pro život na naší planetě, takže kdybychom ji jen tak nechali ležet v bazénu, tak by se nám poměrně za krátkou dobu začala zbarvovat do zelena, protože by se v ní začali vyvíjet různé zelené organismy. Nejprve je potřeba vyrovnat hladinu pH na přijatelnou hodnotu a až potom můžeme používat další bazénovou chemii. Proti těmto organismům je nejčastěji volený chlór, protože jej koupíme za přijatelnou cenu a svůj účel plní skvěle. Je zapotřebí dodržovat dávkování a pravidelné doplňování, abychom dosáhli požadovaného efektu.

Systém filtrace

Jen chemie však nestačí, protože ta nás nezbaví nečistot. Přeci jen těch se do bazénu může dostat větší množství. Nějaké máme na sobě a svých plavkách, a proto je dobré osprchovat se, než do bazénu vstoupíme. Při samotném koupání může do vody spadnou nějaký hmyz a další nepořádek. Jakmile jdeme z bazénu pryč, tak se vyplatí zakrytí hladiny plachtou, aby se zbytečně voda dále neznečišťovala.

plavecký bazén

Na větší nepořádek na hladině můžeme mít síťku a pohodlně jej vytáhnout. Malé částečky bychom takto těžko shromažďovat. K tomuto účelu je potřeba filtrace, kdy je nejlepší volit dostatečně silnou pískovou filtraci. Nečistoty zůstávají zachyceny v pískové náplni, takže je potřeba ji jednou za určitou dobu vyčistit. Nemůžeme ji používat věčně, takže zhruba po dvou letech je potřeba výměna. Písek do bazénové filtrace není nic finančně náročného a výměna nijak náročná, takže vše zvládnete levou zadní.