Autodílna pro náročné

Produkty

Patříte mezi profesionály nebo se opravě aut věnujete jen ve volných chvílích? V obou případech je možná ten správný čas začít uvažovat o vlastní autodílně. Jedná se však o živnost jako každou jinou a podléhá zákonu. Pojďme se tedy podívat na nejdůležitější body, které musí provozovna splňovat.

Mladý automechanik

Nejdůležitější jsou v tomto případě prostory, ve kterých bude provoz sídlit. Ty musí být schváleny dle platného stavebního zákona za podobným účelem, který tu bude následně provozován. Prostory by měly plnit veškeré stavební, technické, bezpečnostní a hygienické normy. Prostory by také měly sídlit v dostatečné vzdálenosti od obytných a komerčních budov, neboť případný hluk a zápach by mohl být tamějším obyvatelům trnem v oku. Měla by být také určena osoba, která bude na celý provoz dohlížet a v neposlední řadě musí být provozovna odpovídajícím způsobem označena. Naštěstí vybavení již v tomto ohledu zákon nijak neupravuje. Zvláště do vybavení se ale vyplatí zainvestovat. Kvalitní nástroje a vybavení totiž dokáží do značné míry ulehčit práci a zároveň nabídnout zákazníkům kvalitnější služby.

Interiér autodílny

Jaké vybavení by v autodílně nemělo chybět?

Základní vybavení asi není zapotřebí nijak dlouze představovat. Patří sem například kompresory, hydraulické zvedáky, olejové hospodářství, ruční nářadí, náhradní díly anebo třeba hss pilový kotouč kov https://www.i-nastroje.cz/HSS-rychlorezna-ocel-c32_222_3.htm.

  • Hydraulický detektor vůlí

Hledáte pomocníka, který by dokázal spolehlivě zkontrolovat přední nápravu vozidla? Tak přesně to umí hydraulický detektor vůlí. Vybírat můžete z detektorů určených pro klasické osobní nebo pro nákladní automobily.

  • Startovací vozík

Startovací vozík dokáže bez problému nastartovat vůz a zároveň dobí i jeho baterii. Startovací vozík navíc disponuje i petentem na ochranu elektronických rozvodů či pojistkou proti případnému zkratu.