S vozem z autopůjčovny v Praze k nejbližším říčním tokům

Business

Praha se nachází na zajímavém místě z geografického hlediska, pokud se zaměříme na vodní toky. Samotným centrem města protéká Vltava, přepažená Karlovým mostem, a o několik kilometrů dál směrem na jih se do Vltavy vlévá Berounka a Sázava.

Tyto tři řeky tvoří významný krajinný prvek, bez něhož by krajina ve Středočeském kraji postrádala své osobité kouzlo. Oblast Posázaví, horního Povltaví a podél toku Berounky patří k vyhledávaným regionům pro turistiku, cyklistiku a vodáctví. Chcete-li tip na výlet, kam se vypravit např. s pronajatým vozem z autopůjčovny v Praze nonstop autopujcovna-milan.cz, vyberte si některou z těchto řek a obdivujte krásy krajiny, kudy protékají.

řeka Berounka

Výhodou těchto míst je krajina minimálně zasažená lidskou činností, tedy průmyslem a zemědělstvím, velká část říčních toků se nachází v přírodních rezervacích a může vám nabídnout mnoho možností k odpočinku i ke sportování.

Pokud si pronajmete vůz v Praze, není to do cíle vašeho výletu daleko, ať už si vyberete Slapskou či Orlickou přehradu, sázavské peřeje pod Medníkem anebo křivoklátské lesy. To nejobtížnější, co vás však čeká, je rozhodnutí, kam se vydat. Každé z míst vás dokáže oslovit a vy si musíte mezi nimi vybrat, leda že byste se rozhodli uskutečnit výletů víc a navštívit všechny oblasti jednu po druhé.

řeka Sázava

A které úseky jsou pro vaše výlety autem nejzajímavější? Na Sázavě je to silnice z Týnce nad Sázavou do Kamenného Přívozu, k viaduktu Žampach a dále pěšky po Posázavské stezce kolem Medníku, s krásnými výhledy do údolí. Za zhlédnutí stojí i hrad Český Šternberk, Rataje nad Sázavou, Sázavský klášter a Komorní hrádek u Hvězdonic. Na Vltavě to budou Slapy, Štěchovice, Živohošť a Orlík nad Vltavou. Berounka vás mile překvapí např. v úseku mezi Žloukovicemi a Skryjemi krásnými meandry, zalesněnými úseky, rozlehlými loukami, dominantními skalisky a hradem Křivoklát.