Obezita ve společnosti

Společnost

Obezita je závažná nemoc, která postihuje skoro polovinu lidstva. Pokud chcete zjistit jestli jste obézní i Vy vypočítejte si své BMI. To by mělo vypočítat vaši ideální váhu. A sdělit vám jestli se nacházíte v normě nebo ne. Obezitou jsou více postižené ženy než muži. Určitě v tom hraje svoji roli těhotenství. Každá žena v té době prochází nabíráním hmotnosti a po porodu je velmi těžké se jich zbavit. Za obezitu může genetika, ale hlavně naše stravování a životní styl. Jsme to co jíme a to opravdu platí. Pokud nesportujete a nemáte žádnou fyzickou aktivitu je více než jasné, že budete obezitou postiženi.

obezita

Váš výdej by neměl překročit váš denní příjem. To je základní pravidlo. Odnaučit se pít všechny sycené sladké limonády. To je asi největší prohřešek. V obchodech se za posledních pár let dostalo obrovské množství sladkých a slaných pochutin. Různé limonády a energy drinky kazí především dětem jejich zdraví a napomáhá ke vzniku obezity nebo cukrovky. Velkým lákadlem u těchto pochutin je cena. U potravin, které jsou čerstvé od místních farmářů a nebo bio chovatelů jsou mnohonásobně dražší. A v super marketech je v drtivých případech neseženete. A to jsou pro zdraví velmi prospěšné.

fast food

Naopak řetězce s fast foody jsou na každém rohu, jsou levné a dostupné všem. Ale žádné výživné látky v tom nehledejte, protože tam žádné vyhovující nejsou. Lidé hodně jezdí autem a v zaměstnáních většina sedí u počítače v kanceláři. Nejvíce je to právě vidět na našich dětech. Už jako malé dostávají mobilní telefony. Dívají se na pohádky a ty větší pak tráví spoustu času u počítače. Kolik z nich si jde ven s kamarády zaběhat a nebo hrát fotbal. Obézní lidé jsou náchylní k vyšší konzumaci v období stresu nebo psychické nepohody. A to má za důsledek přejídání. Neboli zajídání problému. Při nedostatečném pohybu a přílišné konzumaci potravin se k obezitě časem připojí i různé zdravotní problémy. Nejčastěji zhoršení fyzické kondice, bolesti zad, špatný postoj, větší namáhání kloubů, zvýšená únava. Jezte střídmě a sportujte. Budete žít šťastněji a déle.