Naučte vaše děti používat zip sáčky

Produkty

Sáčků s uzavíracím zipem se vyrábí mnoho velikostí i gramáží a my, dospělí, je využíváme pro nejrůznější účely. Jsou to v podstatě igelitové sáčky či pytlíky, na něž jsme byli zvyklí již v minulosti, ovšem v době, kdy ještě nebyl objeven a sériově vyráběn uzavírací zip, byla využitelnost těchto výrobků velmi omezená. V zásadě nebylo možné žádný uložený předmět důkladně uzavřít tak, aby dovnitř nepronikala vlhkost, voda či prach, pouze se to dalo poměrně nemotorně řešit zauzlováním sáčku (pokud to vůbec šlo), anebo se sáček zatavil tepelným svárem, ovšem od tohoto okamžiku šlo o nerozebíratelný spoj. Uzavírací zip byl zkrátka tím, co nám scházelo, abychom tyto balicí materiály dovedli k dokonalosti.

dva kluci

Se zipovými sáčky můžeme postupně seznamovat i naše ratolesti a vysvětlovat jim jejich výhody a způsoby využití. Zpočátku jim můžeme nabídnout, aby sáčky měly ve svém pokoji k dispozici na hračky. Mohou začít třeba s kostičkami puzzle a pokračovat s ukládáním pexesa, hracích kostek, kuliček, různých figurek, výtvarných potřeb a čehokoli, co by se mohlo někam zakutálet a ztratit.

děti jdou do školy

Výhodou sáčků je, že jsou transparentní, takže není nutné popisovat, co se v nich nachází, a zároveň, že jsou pevné, a že spolehlivý je i samotný spoj. Mají tak k dispozici perfektní úložiště pro všechny své věci, a je to zároveň vhodná příležitost k tomu, aby o svých věcech měly přehled a aby se o ně také staraly. Děti bychom měli učit k převzetí zodpovědnosti za své hračky a další předměty co nejdříve, stanou se tím více samostatné a nezávislé na rodičích a nebude jim pak dělat potíže stát se samostatnými i ve škole, v kolektivu mezi ostatními dětmi.

A jedna rada na závěr – od první chvíle, kdy budete dětem vysvětlovat vlastnosti zip sáčků, poučte je, aby si sáčky nepřetahovaly přes hlavu, tyto nemají otvory, nejsou prodyšné a děti se v nich mohou i udusit. Při troše selského rozumu se vám však takováto tragédie nepřihodí.