Mobilní bydlení

Moto

Ať už se vám nechce splácet drahá hypotéka, chcete vidět svět nebo jednoduše zkusit něco nového, rozhodně pro to máte neopakovatelnou příležitost. V posledních letech totiž takhle začalo smýšlet více lidí, a ti si pro svá dobrodružství přestavují auta, dodávky i autobusy. Je však potřeba myslet na hlavní zázemí na cestách, parkovištích i na řádnou oficiální dokumentaci.
unavený řidič
Nejprve je nutné získat povolení na přestavbu od automobilky a poté taky na registr vozidel. Pro bydlení naprosto nutná elektrická síť je potřeba zrevidovat. Přestavbu pak můžete provést a s autem zajet na STK a dořešit další papíry na registru vozidel.
V rámci samotné přestavby byste měli řešit teplo, tedy zvážit, jakým způsobem budete chtít vaše mobilní bydlení obývat. Zda by mělo být celoroční nebo sezónní? Kromě zimy v zimě se zde vyskytuje problém horka v létě. Zateplujte včetně podlahy!
I v malých prostorech se dají kreativně zabudovat obytné zóny, a tak si dobře naplánujte, kde se vejde postel, kam situovat vařící koutek a kde pracovní.
Pokud často a rádi vaříte, určitě se nešetřete na vybavení a plánování kuchyňského koutku. I do dodávky se totiž vejde kuchyňská linka s dřezem a dvou plotýnkovým vařičem. Ten může být například plynový. Bombu můžete totiž doplnit na každé benzínové pumpě. Nádobí je nutno uložit tak, aby se při jízdě neoťukalo nebo nerozbilo. Jídelní stoleček se zase obvykle řeší skládací deskou s nožičkou.
obytné auto
Práce jde s cestováním také spojit. Jste-li alespoň pár, můžete se střídat v řízení a pracování. Shánějte se po flexibilním digitálním zaměstnání. Lze si slušně vydělat i z cest, ať už jste například programátor nebo překladatel. Spaní lze samozřejmě řešit i roztáhnutím na sedačkách, avšak kdo má rád své pohodlí, určitě ocení útulnou postel. V letních měsících by se dalo spát i venku např. v natažené hamace.
Pokud podobný projekt chystáte, připravte se tedy na pořádnou dávku latí, desek a izolace. Můžete se nechat provést celou přestavbou v Youtube videích, tak hodně štěstí.