Záznam v registru nemusí vadit, pokud vám nevadí vyšší úroky

Finance

Pokud jde o hypotéku bez registru https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/, tak se většina lidí domnívá, že když si ji sjednají, tak nikdo do jejich registrů nahlížet nebude, ať už mají záznam v tom bankovním anebo v nebankovním. To je velký omyl. Ve skutečnosti vše funguje tak, že váš registr si každý věřitel důkladně prověří, ať už žádáte o libovolný úvěr. Hypotéka bez registru ovšem zaručuje, že takový záznam je možné tolerovat. To neplatí za všech okolností a může se stát, že váš zápis bude natolik významný, že vám půjčku nikdo neposkytne. Avšak u většiny malých, ale třeba i větších záznamů toto neplatí a vy se tak můžete těšit na peníze z úvěru stejně jako všichni ti, kteří stigma v podobě zápisu v registru nemají.

peníze

Důležitý záznam nam znamená vyšší úroky

Na závažnosti zápisu v registru záleží především to, jak vysokou úrokovou míru budete splácet. Jasné je, že významné záznamy podléhají vyšším úrokům, neboť věřitel, který vám v takové situaci poskytne peníze, se vystavuje vyššímu riziku, že nebudete schopni splácet. Ovšem pokud je váš záznam zanedbatelný, tak můžete počítat se stejnými úroky jako žadatelé, kteří takové potíže nemají.

kalkulačka

Podmínky přidělení úvěru jsou pro všechny stejné

V každém případě, ať už nějaký zápis máte anebo ne, tak pro vás platí stejné podmínky pro přidělení půjčky jako ve všech jiných situacích při poskytování nebankovní hypotéky.
Nebankovní společnosti vyžadují ručení nemovitostí a doložení příjmů, aby se přesvědčily o tom, že svou půjčku budete splácet. Ať už to nakonec dopadne jakkoli, tak právě vaše nemovitost, kterou budete za sjednaný úvěr ručit, se stane pojistkou, že váš věřitel o své peníze nepřijde. Kdybyste přestali splácet svůj dluh, přijdete o svůj nemovitý majetek. Ale nemusíte se zbytečně obávat – pokud budete splácet svědomitě a bez potíží, tak vám nic nehrozí, ať už si půjčíte desítky tisíc anebo třeba milión.