Renovace, to není jen tak

Business

  1. Budete si muset obhlídnout stav zdí a toho nejdůležitějšího, co se kolem nich děje. Jsou v pořádku, je třeba je někde zadělat? Nebo možná by bylo lepší to probořit, aby vznikl lepší prostor? Přeci jen zateplením se vyřeší spousta věcí, která naši předchůdci řešili menšími místnostmi.
  2. Potřebují podlahy opravit? Jak moc? Je třeba vyměnit některé části? A pokud ano, není lepší to vyměnit rovnou všechno? Přeci jen se staré věci opotřebují hned, kdežto nové odolnější materiály vydrží celou řadu věcí, které noví obyvatelé bezesporu napáchají.

weaving-loom-2571179_640

  1. Koberce, matrace nebo třeba i nejrůznější pokrývky – chcete si je nechat? Chcete jim dát svěží ráz, trošku je obnovit či povyspravit? Mnohdy je škoda vyhazovat staré koberce, které jdou za pár korun vyčistit a trošku opravit a hned dodají domovu trošku tradiční pocit. Pokud byste si chtěli nechat koberec vyčistit od firmy s kvalitními službami, podívejte se třeba na čištění koberců ceník, abyste zjistili, že kvalita se nemusí rovnat neúměrně vysoké ceně.
  2. Schodiště či zábradlí, nejrůznější doplňky a dveře, bude třeba je vyměnit? Nalakovat, natřít nebo úplně vyhodit?
  3. A co takový nábytek? Většina starého nábytku pochází z dob socialismu, kdy se razil takový ten nepříliš vzhledný styl normalizace, bez barev nebo naopak s trochu přitroublým zdobením. Většina lidí takový nábytek vyhodí, i když by se z něj dal udělat fungl nový a stylový nábytek – stačí jen trocha barvy a pár hodin s kladívkem.

rug-3127149_640

  1. Kuchyň a koupelna, je třeba vyměnit obklady, opravit spáry nebo dodělat něco? Je tam dost přípojek na nejrůznější elektroniku? Pokud ne, bude třeba dodělat?
  2. V některých místnostech taky není dostatek světla a v mnoha bytech například nejsou žárovky v ložnicích (z nějakého důvodu), je třeba něco podobného dodělat? Případně trošku prosvětlit místnost?

Vcelku by vás mohly náklady při velkém šetření a s trochou kreativity vyjít do sto tisíc. Samozřejmě to je vše odvislé od toho, v jakém stavu je nemovitost v době, kdy jste ji pořizovali. Vždycky je ale lepší začít od píky tam, kde část je naprosto zničená.