Ukažte dětem, na čem se zakládalo vaše dětství

Kultura

Každý kdo má děti jistě ví, že se změnou doby přišla i změna dětských zájmů. Zatímco předchozí generace lpěly na klasických pohádkách, které se předávaly z generace na generaci formou vyprávění, knih, později i televizních filmů, dnešní děti znají především superhrdiny, youtubery, nebo velmi zvláštní pohádky o tvorech, kteří tak nějak nedávají smysl. Změna není vždy špatná, a někdy je potřeba ji přijmout a akceptovat. Avšak i přesto je škoda, když děti neznají klasické pohádky, jako je ta o Červené Karkulce (dnes znají spíš KarCoolku), perníkové chaloupce, nebo třeba o princezně, kterou vězní zlý drak. Chcete-li dětem ukázat svět pohádek, v němž jste vyrůstali, není nutné shánět VHS kazety, ani děti nutit prosedět celé odpoledne u televize. Vezměte je za zážitkem, v podobě Světa pohádek a strašidel, který se nachází ve Valticích, a užijete si jej jako celá rodina.

socha draka

Co je zde možné vidět?

Ve světě pohádek uvidíte například čtyřmetrového obra i s jeho „miminkem“, ale nemusíte se bát, není totiž živý. Dále můžete nahlédnout do známé ložnice, kde se v posteli ukrývá vlk s brýlemi a čepicí, a hned vedle něj zahlédnete oblíbenou, nic netušící Červenou Karkulku, i se známým košíčkem. Snad vás příliš nevyděsí baba Jaga, která už číhá na své oběti v perníkové chaloupce, nebo čtyři metry vysoký drak. Ve své vodní říši zde žije i vodník. Bez zla by však nebylo dobra, a také naopak, a tak se budete muset projít i samotným peklem. Na ty nejmenší zde čeká Krteček, ten klasický, který už si pořídil i nové kalhoty.

plyšoví krtci

Hledáte-li kutily, nezapomeňte se zastavit podívat na známou dvojku Pata a Mata. Co se princezen týče, nahlédnete do komnaty spící Šípkové Růženky, potkáte Sněhurku i se sedmi trpaslíky. A ti kdo se nebojí, mohou zavítat i do strašidelnější části expozice, kde uvidí třeba kostlivce, duchy, smrtku, nebo třeba realistické vyobrazení kata při jeho povolání. Nebude chybět ani Hrabě Drákula, Bílá paní, useknutá hlava, či mrtvá nevěsta. Tak co, už si plánujete výlet? Není nutné se předem rezervovat, a vstupné vychází okolo 150Kč.