Nejúčinnější typy masáží

Indické masáže hlavy

Možná je znáte pod názvem Champi, jsou to tradiční ajurvédské procedury a jejich primárním cílem je rozpouštět bloky v oblasti hlavy, obličeje, krku, ramen a trapézových svalů. Bloky v tomto kontextu rozumíme zablokovanou energii, která v některých místech na těle tvoří shluky mízních uzlin. Dochází tím pádem k blokování toku lymfy, a jestliže se tento problém podceňuje, může vyústit až v degenerativní onemocnění.
masáž reiki

Zkušený masér pracuje nejen s pokožkou a svalovinou, především oživuje zatuhlé energetické dráhy. Jde tedy o techniku celkové harmonizace, která pomáhá snižovat působení stresu, léčí nespavost, napětí v očních bulvách. Harmonizuje krevní tlak a pomáhá k lepšímu okysličování hlavy a jejího okolí. Pozor by si měli dávat pouze epileptici a lidé nemocní rakovinou.
masérka mužů

Rozproudění lymfy

Podle lékařských výzkumů má více než dvě třetiny populace problémy s nedostatečným prouděním lymfy v organismu. Je to způsobeno nevhodnou stravou, přemírou stresu a nedostatečným nebo nevhodným pohybem. Lymfatické masáže se zaměřují právě na tento problém, jsou výbornou relaxací a zároveň se tímto způsobem léčí většina civilizačních chorob. Proudící lymfa lépe odvádí toxické látky z těla, zlepšuje se krevní oběh, otoky končetin, celkově se zrychlí metabolismus. Zároveň s touto terapií se však doporučuje změnit stravovací režim .
tetovaná masérka

Čínské masérské techniky

Když se řekne „Made in China“, mnozí z vás si představí nějaký nekvalitní kus plastikového výrobku pochybné kvality. Nelze však hodnotit tuto zemi pouze průmyslovou výrobou, Čína především disponuje mnoha zajímavými léčebnými technikami a směry, jedním z nich je Tradiční čínská medicína a dalším energetické čínské masáže. Jestliže narazíte v tomto směru na dobrého maséra, s největší pravděpodobností nebudete chtít tuto proceduru vyměnit za žádnou jinou. Je univerzální metodou, která léčí veškeré neduhy oběhového aparátu, unavených svalů a zároveň zlepšuje celkovou psychickou odolnost.