Na co do kina?

Kultura

Zloba: Královna všeho zlého

Druhý díl slavné pohádky Zloba: Královna černé magie. Pokud netušíte, o co se jedná, zkráceně – víla Zloba, která byla kdysi tak hodná, jak jen uměla, byla zklamána člověkem, kterému věřila, a tak se navždy lidem vyhýbala a nenáviděla je. Když se jejímu zrádci narodilo děvčátko, přišla ho z pomsty zaklít. Po několika letech ale začala litovat, protože si k Růžence našla vztah. Příběh končí (samozřejmě) vysvobozením princezny z kletby, ovšem ne princem Filipem, ale právě Zlobou.
opona, film

Druhý díl se věnuje svatbě Růženky a Filipa, s čímž ale Zloba příliš nesouhlasí. Stále totiž ví, že lidé nejsou vždy tací, jací by měli být, a tak svatbu zakáže. To ale princezna nehodlá poslouchat, a tak se stane každá členem jiného týmu, který jde proti sobě.

Film měl v kinech obrovský úspěch. V Americe se stal hned první týden nejnavštěvovanějším snímkem.

Joker

Joker, tak jak ho známe z ostatních zpracování, je postava psychicky labilní, která je krutá, zlá, pomstychtivá a všichni se jí bojí. Tento film ale znázorňuje Jokera jako muže bez autority, sebejistoty, na pokraji zhroucení. Zločin mu tedy zbyde jako jediná možnost, nad kterou ale váhá, přesto nakonec podlehne.

Joker je v kinech hned po filmu Zloba nejsledovanější, přesto si ale diváci stěžují na nudné scény, proto filmu dejte naději a dokoukejte ho do konce. Hlavní roli ztvárnil Joaquin Phoenix, ze kterého budete unešení.

Ženská na vrcholu

Anna Polívková se tento rok nejednou objevila v českých komediích, a ani tentokrát tomu nebude jinak. Jako matka se rozhodne se svým synem strávit Vánoce na horách, kde se seznámí se dvěma muži – Richardem a jeho bratrem Mišem. Ačkoli o to příliš nestojí, pánové o ní jeví zájem. To ještě hlavní postava netuší, že se za ní přijedou podívat rodiče, protože na svátky má být rodina spolu!

Film nemá příliš dobré hodnocení, je kritizován klasický humor se sexistickými narážkami, jako u jiných komedií českého zpracování. Film celkově působí suše, ale třeba zrovna vám se bude líbit!
lístek, kino

Abstinent

V tomto dramatu můžeme sledovat hlavního hrdinu Josefa Trojana, jednoho ze synů Ivana Trojana, který se stává jako devatenáctiletý závislým na alkoholu. Zpočátku měl pocit, že pití mu pomáhá být sebejistější a vtipnější, nakonec se nedobrovolně dostává do léčebny, kde se odmítá léčit.

Zde můžete ocenit způsob vyprávění příběhu, který je na bázi flashbacku – vrácení se do minulosti. Zatímco se Adam léčí, vy můžete vidět prostřihy, které zobrazují kdo je a jak se to všechno vlastně stalo. Chválí se také výkon Josefa Trojana, který na svůj mladý věk zahrál závislého věrohodně.