I váš dům může být chytrý

Elektro

Možností, čím vybavit svůj dům, aby naplnil vaše představy o jeho chytrosti, je více. Proto je potřeba vytvořit plán. Podle kterého budete postupovat. Osvětlení celého domu lze díky inteligentnímu ovládání z jednoho místa. Správnou volbou světelných zdrojů, jejich intenzitou, barvou a možností vzájemných kombinací, lze dosáhnout správnou atmosféru ve všech částech domu. A nebude k tomu zapotřebí hromada tlačítek a ovladačů. Stejně tak stínění oken. Rolety, žaluzie, markýzy a další pomocníky lze dokonale ovládat pomocí chytrého zařízení. Jako bonus poskytuje i ochranu proti horku v letních měsících.

Chytrá je i brána u domu

A v zimě zase udržuje potřebné teplo. Stejně tak šetří náklady na topení. Protože umí udržet optimální teplotu ve všech místnostech domu. Naprogramovat se dají snížené v ložnici, pro příjemnější spánek. A naopak v koupelně je ta optimální okolo dvacet tří stupňů. A přesně opačně pracuje řízená klimatizace. Ta pomáhá udržovat potřebnou teplotu v létě. Všechna tato zařízení se zapínají, v době, kdy jste mimo dům, do režimu nepřítomnosti. A úsporným nastavením tak šetří nejen energii, ale hlavně rodinné finance. A přesto, když se všichni vracejí domů, jsou uvítání jak příjemnou teplotou, tak vyčištěným vzduchem.

Chytrý dům

Nejvíce jsou tyto inteligentní pomocníci oceňování v době, kdy je dům na delší dobu prázdný. Jedním z důležitých kroků, který je potřeba aktivovat, je samotné zabezpečení domu. Ať už před požárem, vlivy počasí, zatopením vodou či vloupáním. Stejně tak lze navrhnout podle vlastních představ i zajištění přístupu. Jak na pozemek, tak do domu. V bezplatné aplikaci může majitel pomocí telefonu, tabletu či počítače okamžitě zkontrolovat, kdo u domovních dveří stojí. Stejně tak lze vstup, vybavený kamerou, reproduktorem a mikrofonem ovládat i zevnitř. A po zazvonění se v aplikaci podívat na příchozího. A až poté ho pustit dovnitř. V případě, že to není potřeba, komunikovat přes aplikaci. Vítána je i možnost otevírání garážových vrat či brány přímo z telefonu. Způsob, jak bude váš dům zabezpečen, je jenom na vás. Jenom vy se rozhodnete, který systém bude pro vás nejlepší.