Bydlení za přijatelnou cenu

Domov

Koupě nového bytu, případně dokonce něčeho většího, je dnes dražší než kdykoliv v minulosti. Situace rozhodně není vůbec dobrá, a to hlavně pro rodiny s dětmi, které musí otáčet každou korunu. Pořídit si vlastní nemovitost za současné ceny je pro ně extrémně zatěžující a mnohdy jim nezbývá nic jiného než se poohlédnout po nějakém pronájmu. Často problémy nedokáže vyřešit ani hypotéka, jenž je rovněž méně dostupnější než kdykoliv předtím. Neznamená to však, že by lidé s nižšími příjmy nemohli mít něco vlastního.

Plány domu

I když jsou standardní byty pro mnohé nedosažitelné, neznamená to, že neexistují vhodné alternativy, co jsou daleko levnější. Takovou alternativní možností může být například mobilní dům, který stojí často i polovinu ceny bytu. A nad tím se už vyplatí trochu zapřemýšlet.

Výhodné ve všech ohledech

V našich zeměpisných šířkách nemají mobilní domy příliš valnou pověst. Z velké části je to dáno minulým režimem, který neprodukoval tento druh bydlení v kdovíjak odpovídající kvalitě, zatímco na západě se běžně vyráběly domky vhodné k celoročnímu bydlení. Samozřejmě, že ani dnes se nejedná o kdovíjak komfortní obydlí pro velké rodiny, ale spíše pro dva až tři lidi. a to se bavím o těch největších a nejnovějších verzích. I tak jde hlavně s ohledem na cenu o velice výhodné bydlení, které disponuje moderními izolačními systémy. Díky nim člověk v zimě nemrzne a v létě se neustále nepotí. Navíc nejnovější izolace jsou skvělé i z pohledu ochrany proti rušivým zvukům z ulice.

Pohádkové domy

Podnikání

Ano, i podnikatelský sektor má často zájem o mobilní domy, byť třeba ne ty z nejnovější generace. Dají se totiž snadno předělat podle přání daného majitele. Tento druh obydlí tak může bez potíží sloužit nejen jako kiosek, ale třeba i jako kadeřnictví či masážní salón. Běžně se domky tohoto druhu používají i k ubytování sezónních dělníků, což je levnější, než je klasická ubytovna.