Vše o bílém čaji

Business


Bílý čaj sice není tolik známý jako například zelený nebo černý čaj, ale určitě jste o něm někdy slyšeli. Jedná se o jeden z nejvíc ceněných čajů na světě a pochází ze stejné rostlinky, jako jeho blízcí kolegové zelený či černý čaj. Bílý čaj se sklízí jen jednou ročně, a to obvykle s příchodem jara. Z rostliny se otrhají jen ty nejmladší a nejjemnější lístečky, které se poté nechávají volně sušit na slunci. Ze všech druhů čajů se právě bílý čaj zpracovává nejméně. Výsledný nápoj má velmi jemnou a svěží chuť. Ucítíte medové tóny a náznak květinového aromatu, zejména pivoněk.

čaj

Tyto čaje se prodávají buď v čisté verzi, nebo můžete sehnat také bílé čaj, které jsou různě ochucené. Pro ty, kteří preferují chuť čaje obohacenou například o některé druhy ovoce, je takový nápoj přímo ideální. Podívejte se na široký výběr bílých aromatizovaných čajů darka-shop.cz.

Kolik má bílý čaj kofeinu? Obecně se má za to, že má bílý čaj více kofeinu, než černý a zelený čaj. Ovšem v konečném nápoji bude kofeinu méně, než například v černém čaji. Kofein se totiž uvolňuje v horké vodě po dobu louhování čajových lístků. Bílý čaj se louhuje kratší dobu a v o něco chladnější vodě, než zelený či černý čaj.

čaje

Díky tomu, že však obsahují kofein, jsou ideální pro ranní nebo dopolední pití. Při pití v odpoledních hodinách buďte opatrní. Příliš velké množství bílého čaje by vám posléze mohlo zabránit v klidném a rychlém usínání. Bílý čaj má vysoký obsah antioxidantů. Ty jsou účinné proti volným radikálům a tím chrání například naši pleť před předčasným stárnutím, ale také chrání naše tělo před nejrůznějšími nemocemi. Má také poměrně velký vliv na naši imunitu. Na naši pleť má bílý čaj vliv i ve smyslu, že dokáže zabraňovat nepříjemným změnám, které jsou na pleti způsobené stresem, vlivem prostředí nebo stárnutím.