Rodiče, kdy koupit telefon dětem?

Elektro

Každý rodič chce mít pod kontrolou pohyb svého malého dítěte. Někteří rodiče by naopak nejraději své děti nepouštěli ven vůbec, protože se na nás z každých zpráv v televizi, z internetu i z novin valí desítky zpráv denně o násilí, a to i na dětech. Je přirozené, že každý rodič chrání své děti.

Otázka je, jak moc a čím. Většina rodičů volí telefon, snadno s ním dítě zkontrolujete. Zde ale vyvstává otázka, kdy jej koupit a jaký vybrat.

Do šesti let– jen málokdo koupí takto malým dětem telefon. Pokud je vaše dítě často venku s kamarády, možná by nebylo úplně od věci mu nějaký obyčejný telefon koupit. Stačí telefon za pár stokorun, abyste se dovolali. Není třeba kupovat dotykové telefony, protože hrozí riziko krádeže a v takto nízkém věku i ztráty a poškození.

6-10 let– v tomto věku už se děti začínají projevovat zájem o elektroniku, i zde ale postačí obyčejný tlačítkový telefon. Trh je plný dotykových telefonů za tisíce narvaný funkcemi k prasknutí, i tak výrobci nabízí menší počet tlačítkových telefonů, které zloděje lákat nebudou, stejně jako vás nebude bolet peněženka při jeho poškození,

Okolo 15 let– v tomto věku mají děti většinou lepší přehled o elektronice, než rodiče. Pokud chcete potomka potěšit a vaše finance to dovolují, nastal čas sáhnout do vyšší třídy a pořídit opravdu kvalitní telefon s dotykovým displejem, což je pro tuto věkovou skupinu v dnešní době samozřejmost. Velmi oblíbený je Apple či Samsung. iPhony jsou v rozmezí od 8 do 30 tisíc korun, u Samsungu najdete i levnější telefony.

Většina rodičů tento zapeklitý problém řeší tím, že malému dítěti pořídí obyčejný telefon, aby si mohli dítě zkontrolovat, a na střední škole už kupují telefony chytřejší a dražší. Pokud nechcete, aby vaše dítě sedělo téměř nonstop u telefonu, kupte mu jej až v pozdějším věku, a ne hned v pěti letech.